१३० सिटको नतीजाः कस्ले कहाँ जिते ? ३५ सिटको परिणाम आउन बाँकी

९ मंसिर २०७९, शुक्रबार मा प्रकाशित

प्रतिनिधिसभा सदस्यका लागि गत आइतबार सम्पन्न मतदानअन्तर्गत प्रत्यक्षतर्फको नतिजा आउने क्रम जारी छ। शुक्रबार साँझ ६ सम्म सार्वजनिक नतिजाअनुसार नेपाली कांग्रेस पहिलो स्थानमा छ।

सत्ता गठबन्धनमा रहेका दलहरुसँग चुनावी गठबन्धन गरेको कांग्रेसले ९१ प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्रमा उम्मेदवारी दिएको थियो। जसमध्ये अहिलेसम्म कांग्रेसका ४४ प्रतिनिधिसभा सदस्य उम्मेदवारहरु विजयी भइसकेका छन्।

नेकपा एमाले ३३ स्थानमा प्रतिनिधिसभा सदस्य जितेर कांग्रेसलाई पछ्याइरहेको छ। सत्ता बाहिर रहेका विभिन्न दलहरुसँग चुनावी गठबन्धन गरेको एमालेले १४१ स्थानमा उम्मेदवारी दिएको छ।

सत्ता गठबन्धनमा रहेको नेकपा माओवादी केन्द्रले ४६ प्रतिनिधिसभा निर्वाचन क्षेत्रमा उम्मेदवारहरु खडा गरेको थियो। पछिल्लो मत परिणामअनुसार माओवादीले १४ स्थानमा जित निकालिसकेको छ।

२१ स्थानमा उम्मेदवारी दिएको सत्ता गठबन्धनकै अर्को दल नेकपा एकीकृत समाजवादीले १० र निर्वाचनको संघारमा गठन भएको नयाँ दल राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीले ७ सिट जितेका छन्। एमालेसँगै चुनावी तालमेलमा रहेको राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा) ले ५ स्थानमा जित सुनिश्चित गरेको छ।

प्रतिनिधिसभा सदस्यमा निर्वाचितहरुको सूची:

नेपाली कांग्रेस
(१) मुस्ताङ– योगेश शेरचन
(२) मनाङ– टेकबहादुर गुरुङ
(३) काठमाडौं १ – प्रकाशमान सिंह
(४) काठमाडौं ३ – सन्तोष चालिसे
(५) काठमाडौं ४– गगनकुमार थापा
(६) काठमाडौं ५ – प्रदीप पौडेल
(७) रसुवा– मोहन आचार्य
(८) ललितपुर १– उदय शमशेर जबरा
( ९) तनहुँ २ – शंकर भण्डारी
(१०) डडेल्धुरा– शेरबहादुर देउवा
(११) काठमाडौं १० – राजेन्द्रकुमार केसी
(१२) पर्सा ४ – रमेशकुमार रिजाल
(१३) सुर्खेत २ – हृदयराम थानी
(१४) ओखलढुंगा १– रामहरि खतिवडा
(१५) झापा १– विश्वप्रकाश शर्मा
(१६) पर्सा १– अजयकुमार चौरसिया
(१७) गोरखा १– राजेन्द्र बजगाँई
(१८) म्याग्दी १– खमबहादुर गर्बुजा
(१९) अछाम २ – पुष्पबहादुर शाह
(२०) कैलाली ४ – वीरबहादुर बलायर
(२१) दार्चुला – दिलेन्द्र प्रसाद बडू
(२२) कञ्चनपुर ३ – रमेश लेखक
(२३) कञ्चनपुर २– एनपी साउद
(२४) सिन्धुपाल्चोक २ – मोहनबहादुर बस्नेत
(२५) दैलेख २ – दिक्पालकुमार शाही
(२६) भक्तपुर २ – दुर्लभ थापा
(२७) नवलपरासी पूर्व १ – शशांक कोइराला
(२८) तनहुँ १ – रामचन्द्र पौडेल
(२९) बाँके ३ – किशोरसिंह राठोर
(३०) रौतहट ४ – देवप्रकाश तिमल्सिना
(३१) नवलपुर २ – विष्णुकुमार कार्की
(३२) सप्तरी ३ – दिनेश यादव
(३३) धादिङ २ – रामनाथ अधिकारी
(३४) सुर्खेत १ – पूर्णबहादुर खड्का
(३५) दाङ ३ – दीपक गिरी
(३६) सिन्धुली १ – श्यामकुमार घिमिरे
(३७) बर्दिया १ – सञ्जयकुमार गौतम
(३८) नवलपरासी (बर्दघाट सुस्ता पश्चिम)– १ विनोद चौधरी
(३९) धनुषा २ – रामकृष्ण यादव
(४०) मोरङ ६-  शेखर कोइराला
(४१) गुल्मी १- चन्द्र भण्डारी
(४२) स्याङ्जा १- राजु थापा
(४३) स‌ंखुवासभा १- दीपक खड्का
(४४) नवलपुर १- शशांक कोइराला

नेकपा एमाले
(१) उदयपुर २ – अम्बरबहादुर रायमाझी
(२) काठमाडौं ९ – कृष्णगोपाल श्रेष्ठ
(३) ललितपुर २– प्रेमबहादुर महर्जन
(४) गुल्मी २ – गोकर्ण विष्ट
(५) झापा २ – देवराज घिमिरे
(६) झापा ५ – केपी शर्मा ओली
(७) ताप्लेजुङ– योगेश भट्टराई
(८) पर्सा ३– राजकुमार गुप्ता
(९) अर्घाखाँची– टोपबहादुर रायमाझी
(१०) प्युठान– सूर्य थापा
(११) लमजुङ १– पृथ्वीसुब्बा गुरुङ
(१२) मकवानपुर २ – महेश बर्तौला
(१३) सोलुखुम्बु – मानवीर राई
(१४) पर्वत – पदम गिरी
(१५) झापा ४ – लालप्रसाद साँवा लिम्बु
(१६) रुपन्देही ५ – बासुदेव घिमिरे
(१७) धनकुटा – राजेन्द्रकुमार राई
(१८) कास्की २ – विद्या भट्टराई
(१९) सिरहा १ – रामशंकर यादव
(२०) बाँके १ – सूर्यप्रसाद ढकाल
(२१) बैतडी – दामोदर भण्डारी
(२२) कपिलवस्तु १ – बलराम अधिकारी
(२३) कञ्चनपुर १ – तारा लामा तामाङ
(२४) पाँचथर – वसन्तकुमार नेम्वाङ
(२५) कास्की ३ – दामोदर पौडेल वैरागी
(२६) बारा ३ – ज्वालाकुमारी साह
(२७) धनुषा ३ – जुलीकुमारी महतो
(२८) बारा १ – अच्युतप्रसाद मैनाली
(२९) सर्लाही ३ – हरिप्रसाद उप्रेती
(३०) काभ्रेपलाञ्चोक २- गोकुलप्रसाद बास्कोटा
(३१) कास्की १- मनबहादुर गुरुङ
(३२) पाल्पा २- ठाकुर गैरे
(३३) पाल्पा २- नारायण आचार्य

नेकपा माओवादी केन्द्र
(१) सिन्धुली २– लेखनाथ दाहाल
(२) सिन्धुपाल्चोक १ – माधव सापकोटा
(३) बाग्लुङ २ – देवेन्द्र पौडेल
(४) रोल्पा – वर्षमान पुन
(५) रुकुम पूर्व १ – पूर्णबहादुर घर्तीमगर
(६) जाजरकोट – शक्तिबहादुर बस्नेत
(७) गोरखा २ – पुष्पकमल दाहाल ‘प्रचण्ड’
(८) दाङ २ – रेखा शर्मा
(९) खोटाङ – रामकुमार राई
(१०) भोजपुर – सुदन किराती
(११) मोरङ ४ – अमनलाल मोदी
(१२) रुकुम पश्चिम –जनार्दन शर्मा
(१३) नुवाकोट १- हितबहादुर तामाङ
(१४) कालिकोट- महेन्द्र बहादुर शाही

नेकपा एकीकृत समाजवादी
(१) अछाम १ – शेरबहादुर कुँवर
(२) बारा ४ – कृष्णकुमार श्रेष्ठ
(३) बझाङ – भानुभक्त जोशी
(४) दैलेख १ – अमरबहादुर थापा
(५) डोटी – प्रेम आले
(६) सल्यान – प्रकाश ज्वाला
(७) रौतहट १ – माधवकुमार नेपाल
(८) डोल्पा – धनबहादुर बुढा
(९) धादिङ १ – राजेन्द्र पाण्डे
(१०) दाङ १ – मेटमणि चौधरी

राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टी
(१) काठमाडौं ७ – गणेश पराजुली
(२) काठमाडौं ८ – विराजभक्त श्रेष्ठ
(३) काठमाडौं २ – सोविता गौतम
(४) काठमाडौं ६ – शिशिर खनाल
(५) चितवन २ – रवि लामिछाने
(६) ललितपुर ३ – डा. तोसिमा कार्की
(७) चितवन १ – हरि ढकाल

राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी (राप्रपा)
(१) बाँके २ – धवलसमशेर जबरा
(२) जुम्ला – ज्ञानेन्द्रबहादुर शाही
(३) मकवानपुर १ – दीपकबहादुर सिंह
(४) झापा ३ – राजेन्द्र लिङ्देन
(५) नवलपरासी २ – ध्रुवबहादुर प्रधान

जनता समाजवादी पार्टी (जसपा)
(१) पर्सा १ – प्रदीप यादव
(२) सप्तरी १ –नवलकिशोर साह
(३) सिरहा ४ – वीरेन्द्र महतो

लोकतान्त्रिक समाजवादी पार्टी (लोसपा)
(१) रुपन्देही ४ – सर्वेन्द्रनाथ शुक्ला
(२) सर्लाही १ –  रामप्रकाश चौधरी
(३) महोत्तरी २- शरदसिंह भण्डारी

नागरिक उन्मुक्ति पार्टी
(१) कैलाली ३ – गंगाराम चौधरी
(२) कैलाली १ – रञ्जिता श्रेष्ठ
(३) कैलाली २- अरुणकुमार चौधरी

राष्ट्रिय जनमोर्चा
(१) बाग्लुङ – चित्रबहादुर केसी

नेपाल मजदुर किसान पार्टी (नेमकिपा)
(१)  भक्तपुर १ –  प्रेम सुवाल

जनमत पार्टी 
(१) डा. सीके राउत

स्वतन्त्र
(१) बर्दिया २ – लालवीर चौधरी
(२) मोरङ ५ – योगेन्द्र मण्डल
(३) रौतहट ३ – प्रभु साह
(४) सर्लाही ४ – अमरेशकुमार सिंह
(५) रौतहट २ – किरणकुमार साह

प्रतिकृया व्यक्त गर्नुहोस् ।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here